Dôvody, pre ktoré sa oplatí navštíviť Faerské ostrovy

Dôvody, pre ktoré sa oplatí navštíviť Faerské ostrovy

Faerské ostrovy sú súčasťou Dánska, ale skutočne sa nachádzajú medzi Islandom a Nórskom. Existuje súostrovie ostrovov, ktoré sú autonómnou krajinou v Dánskom kráľovstve a leží asi 200 kilometrov severozápadne od Škótska.
Existuje viac ako 50 000 ľudí, ktorí žijú na Faerských ostrovoch, ktoré pozostávajú z takmer 800 ostrovov, ale väčšina z nich žije iba na 18 z nich. Na ostrove je jedno letisko a helikoptéry ponúkajú dopravu medzi menšími ostrovmi.

faerské ostrovy

Toto sú základné dôvody, prečo navštíviť toto súostrovie:

Nemusíte sa obávať davov turistov (zatiaľ)
18 Faerských ostrovov má celkový počet obyvateľov približne 50 000. Je tu pomerne málo turistov v porovnaní so severskými susedmi Švédsko a Nórsko alebo Island, ktorý v roku 2016 zaznamenal 1,6 milióna návštevníkov (samotní americkí návštevníci už prevyšujú počet miestnych obyvateľov).

Najútulnejšie hlavné mesto, ktoré ste kedy videli
Hlavné mesto Tórshavn (populácia – 20 885) je tiež najväčším mestom na Faerských ostrovoch, usadeným za rušným prístavom na východnom pobreží ostrova Streymoy. V meste s rozlohou 172 kilometrov štvorcových sa nachádzajú kostoly z 18. storočia, niekoľko múzeí, malé staré mesto a rady žiarivo maľovaných domov.

Bezkonkurenčná prírodná krása
Súostrovie je typom výrazných plôch  typických pre vulkanické ostrovy. Pri vyhľadávaní obrázkov Faerských ostrovov je pravdepodobné, že uvidíte viac fotografií z vodopádov Mulafossur než akékoľvek iné lokality na súostroví. Vodopád je ako z fantazijného románu, ktorý padá cez skalnaté útesy ostrova Vagar až k oceánu pod ním, obklopenom zelenými kopcami dediny Gásadalúr.

ulička

Epické príležitosti na turistiku
Vyberte sa napríklad na Kalsoy, dlhý, štíhly ostrov so zelenými kopcami a vertikálnymi útesmi. Najlepší spôsob, ako si vychutnať ostrov, je vyraziť na maják Kallur, ktorý sedí na severnom ostrohu a pri jasných dňoch poskytuje panoramatický výhľad na päť ďalších ostrovov.

Jednými z najobľúbenejších výletov sú výlety loďou na vtáčie útesy Vestmanna. Denní výletníci si môžu vychutnať pôsobivý pohľad na more, tmavé jaskyne a tisíce vtákov, ktoré tu hniezdia počas leta.