Nový člen do Vašej domácnosti? Robotický vysávač!

Nový člen do Vašej domácnosti? Robotický vysávač!

Áno, už to nie je len práčka, umývačka, sušička a ostatné bežné spotrebiče. Čestné miesto do domácností si razí tiež robotický vysávač.  Jeho cena sa pohybuje od desiatok, do pár stoviek eur. V závislosti od stúpajúcej ceny sa rozširuje portfólio funkcií a výkon. Niektoré nie len že vysávajú, ale ešte aj poumývajú zem za vás.

obývák

Ako funguje?

Veľmi jednoducho. Má nabíjačku, ktorú dáte do elektrickej zásuvky a na ňu pripevníte vysávač. Samozrejme, že Vás bude informovať, keď už bude nabitý a pripravený pokračovať v upratovaní. Celková manipulácia s ním je nenáročná. Vyššie rady majú v sebe zabudovanú wifi. S touto funkciou rastie komfort, pretože ho ovládaťe aj keď ste mimo domova. No a ak sa Vám cestou z práce ohlási nečakane návšteva, buďte si istý, že špinavú zem mať určite nebudete.

Výhody

  • Malý, šikovnýpomocník, ktorý nezaberá veľa miesta.
  • Dostane sa pod posteľ, skrine a nábytok.
  • Úroveň hluku je oveľa nižšia, ako klasickým vysávačom.
  • Ak máte malé dieťa, či domáce zvieratko, môže to byť dobrý spoločník na naháňanie a hlavne odstraňovanie večne prítomných zvieracích chlpov a omrviniek z jedla.
  • Uprace, aj keď nie ste doma(na ovládanie slúži aplikácia).

Aby mohol dobre fungovať potrebuje…

Pred zapnutím je potrebné nachystať plochu a odstrániť prekážky. Podvíhať stoličky, papuče. Pozor na ponožky, detské oblečenie, hračky a najmä lego. Mohlo by dôjsť k poškodeniu, alebo upchatiu. Aby spravil prácu, ktorú požadujete, musí byť dostatočne nabitý a vyprázdnený.

vysavač

Ako vybrať ten správny?

Väčšina z nás sa riadi tým, čo financie dovolia. Pri hľadaní toho správneho je dobré si všímať materiály z ktorých je vyrobený. Tiež prídavné funkcie. To, aké povrchy zvláda a ktoré sú už pre neho problém. Ako dlho vydrží upratovať a ako dlho sa nabíja. Za zmienku stojí aj zabudované gps, aby vedel, ktoré miesta už prešiel a ktoré ešte nie. Ak je toho na Vás veľa, zájdite do špecializovanej predajne, kde Vám určite pomôžu s výberom.