Vytvorte si perfektnú obývaciu izbu

Vytvorte si perfektnú obývaciu izbu

Môžete si vytvoriť obývaciu izbu, ktorú budú vaši hostia a vaša rodina nielen obdivovať, ale skutočne sa z nej tešiť. Využite naše tipy na skrášlenie obývacej izby www.simac.sk/co-sa-hodi-do-obyvacej-izby/.

obývací pokoj

1.Klip, klip, klip.Z časopisov vytvorte zbierku vašich obľúbených miest. Nebojte sa výdavkov, len bez obáv snívajte. Farby, luxusný nábytok, lustre a francúzske dvere – bez ohľadu na vašu predstavivosť. Existujú spôsoby, ako vytvoriť rovnaký vzhľad za oveľa menej.

2.Ústredné miesto.Rozmyslite si rozloženie miestnosti a vytvorenie priestoru pre rozhovory. Informácie o tom, ako vytvoriť rozloženie, nájdete v časti Rozhodovanie o dizajnovom rozložení priestoru. Ohniskom môže byť architektonický detail, krb, televízor s veľkou obrazovkou alebo umelecké dielo. Usporiadajte nábytok okolo 1) ohniskového bodu a 2) priestoru určenom na konverzáciu.

pokoj

3.Neporiadok.Rozhodnite sa, čo môžete v miestnosti ponechať. Ak chcete, aby vaša izba vyzerala čo najlepšie, zredukujte nábytok. Neporiadok totiž odoberá izbe vnímaný priestor a eleganciu.

4.Ustúpte od steny.Nedávajte všetok nábytok k stene. Toto nie je zoradenie do radu políciou. Je to obývacia izba a umiestnenie nábytku by malo hosťom umožniť sadnúť si tak, aby sa medzi sebou mohli zhovárať.

5.Sadnite si.Snažte sa usadiť aspoň 6 ľudí aj keď ide o malú miestnosť. Ak je miestnosť väčšia, rozdeľte ju na niekoľko miest, kde sa môžu usadiť rôzne skupiny ľudí od 2 do 6.

6.Definovaná oblasť.Definujte oblasti pre konverzáciu a posedenie napríklad pomocou kobercov. Či už sú obyčajné alebo vzorované, koberčeky vizuálne ohraničujú jednotlivé oblasti.

ložnice

7.Detaily. Využite architektonické detaily, ako aj vybavenie, aby ste vymedzili priestor. Oddeľovače izieb, stĺpy a výškové podlažia môžu slúžiť na definovanie miestnosti.

8.Farba závesov.Závesy vo všeobecnosti vyzerajú najlepšie v dominantnej farbe najväčšieho kusu nábytku. To miestnosť zjednotí a priestor farebne vyváži.